|
Product Details:
|
| Mounting Type: | Temperature Sensor | Type: | NTC THERMISTOR |
|---|---|---|---|
| B Value: | 3977k 3435k | Temperature Range: | 40-150C |
| Cable Material: | PVC Cable | Waterproof Rating: | IP67 IP68 |
| Model Number: | 3977K | Resistance Value: | 100K |
| Output Type: | NTC Thermistor Temperature Sensor | Theory: | NTC Thermistor Temperature Sensor |
| Packaging Quantity: | 100 Pcs Per Bag, 5000 Pcs Per Carton | ||
| Highlight: | 40-150C Range NTC Thermistor,Waterproof IP67 IP68 Temperature Sensor,PVC Cable NTC Thermistor |
||
| Parameter | Value |
|---|---|
| Model Number | 3977K |
| Type | NTC Thermistor |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | HENG HAO |
| Usage | Batteries, household appliances |
| Operating Principle | NTC Thermistor Temperature Sensor |
| Output | NTC Thermistor Temperature Sensor |
| Description | 100K Resistor NTC Thermistor Temperature Sensor |
| B Value | 3977K |
| Temperature Range | -40°C to 150°C |
| Cable Material | PVC Cable |
| Waterproof Rating | IP67, IP68 |
| Certification | RoHS, UL |
Contact Person: Cherry Lee
Tel: +86-13431163393
Fax: 86-769-82657011